Stezka po stopách Popelky

Vydejte se po stopách Popelky. Poznejte místa, kde Popelka bydlela, kam jezdila za Rozárkou nebo kde měl stáj Jurášek. Kolem hradu Švihov vede stezka, která vám všechna místa ukáže.

Na hradě Švihov začíná pohádková stezka, která vám ukáže místa, kde se natáčela jedna z našich nejoblíbenějších pohádek Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou. Pohádka se natáčela nejen na vodním zámku Švihov, ale také v německém zámku Moritzburg a na zámku Ctěnice.

Stezka kolem hradu Švihov

Stezku je možné absolvovat pěšky, na kole i automobilem. Stezka vás zavede na na tři důležitá místa. Stezka měří od hradu až k rybníku 3,5 km a je po silnici III. třídy dobře dostupná a po cyklisty dobře sjízdná. V letních měsících je možné si přímo na hradě půjčit kola.

vodní hrad Švihov - jeho nádvoří se proměnilo ve dvorec, kde bydlela Popelka spolu se svou macechou a nevlastní sestrou Dorou

sad - v sadě navštěvovala Popelka svou sovu Rozárku na na louce za sadem se natáčeli scény s koňmi

mezihorský rybník - právě do tohoto rybníku se převrátil povoz s macechou a Dorou, když ujížděly před princem, když chtěl vyzkoušet nalezený střevíček

Stezka je doplněna tabulkami, kde se vždy dozvíte informace o místě, na kterém se nacházíte.

Stezka k Mezihoří a zpět

Další místa se nacházejí mimo hrad. Stezka vede nejprve po žluté značce vedoucího směrem na Mezihoří. Je nutné se vydat za fotbalové hřiště, kde trasa odbočuje mimo značku kolem potoka na Švihovská pekla. Blízko silnice, která vede mezi Švihovem a Mezihořím měla svůj domek sova Rozárka. Na tomto místě také Popelka rozlouskávala oříšky.

Z tohoto místa se trasa opět přiblíží ke žluté značce a zavede návštěvníky do vsi Mezihoří. V Mezihoří se trasa, která vede kolem rybníka, do kterého spadl kočár s macechou a Dorou.

Poté se trasa obrátí zpět směrem Švihov přes pole až na místo nazývané na křižovatkách. Pak se projde lesem až se trasa napojí na modrou značku. Tato trasa je dlouhá 9 km.