OLDIES but GOLDIES

Přijďte vytancovat kapra se salátem na tradiční vánoční disco do Parkhotelu Plzeň 25.12.2019 od 20:00 hodin.  Těší se na Vás DJ´s Zdeněk Raboch , Marcel Špicar a Pavel Maršát . Vstupenky kupujte v předprodeji na adrese Bedřicha Smetany 6 -  CD LP Bazar  , tel 777 000 980 .

Diskotéka Oldies but Goldies, která má mezi podobnými akcemi nejdelší tradici již 40 let, se letos  bude konat opět 25. 12. v Parkhotelu v Plzni na Borech od 20.00 hod.  

 

Jako každoročně se bude vybírat z nahrávek, které určitým způsobem formovaly dějiny populární a rockové hudby v minulém století. Každé desetiletí se mohlo pochlubit výraznými osobnostmi a také hudbou, která s odstupem svou dobu charakterizuje. To znamená, že se o ní např. píše v knihách z určité doby nebo zní ve filmech, které se odehrávají v určitém uplynulém období. A jde také o žánry, které poznamenaly jednotlivá desetiletí. Takže padesátá léta, od kdy se datuje vznik rocku, budou reprezentovat skladby pionýrů rock and rollu jako např. Elvise Presleyho, Billa Halleyho a dalších veteránů. 

Šedesátá léta byla jasně ve znamení obrovského rozvoje rockové a populární hudby. Patrně v žádném období v dějinách hudby nevzniklo tolik krásných a zajímavých skladeb jako právě tehdy. A zde je skutečně z čeho vybírat. Výčet jmen skladeb a interpretů by zabral mnoho času. Za všechny uveďme jen, že Dům u vycházejícího slunce nebo Perný den určitě zazní. Jako obvykle bude odehrána jedna série písniček výhradně v podání nejslavnější kapely všech dob- Beatles. Ke slovu se dostanou i jejich konkurenti Rolling Stones a mnoho dalších interpretů, které dnes najdeme v každé encyklopedii.

I sedmdesátá a osmdesátá léta dala světu spoustu kapel, produkujících dobrou taneční hudbu.Ty jsou dodnes na diskotékách velice žádané, jen nikdo netuší, že jsou už několik desetiletí staré.